EVM38S ROBOT OPERATÖR – ÜCRETSİZ SES YÜKLEME VE PROGRAMLAMA

KAREL EVM38S FİYATI

FİYAT:119$ (Kdv Dahil)
Kapasite:
KANAL:TEK KANAL
Garanti Süresi:24 Ay
Sipariş Hattı:0850 244 1 451 / 0850 888 10 25

KAREL EVM38S ROBOT OPERATÖR ÖZELLİKLERİ

Karel evm38s fiyatı; robot operatör MS26 ve MS38 model santralla uyumlu cihazdır. Karel santral robot operatör ile, firmanızı arayan müşterilerinizi profesyonel bir karşılama anonsu ile cevaplayarak ilgili departmanlara tek tuş ile otomatik olarak yönlendirebilirsiniz.

KAREL EVM38S ROBOT YETENEKLERİ

Karel santral seslendirme ile, firmanızı arayan müşterilerinizi profesyonel bir karşılama anonsu ile cevaplayarak ilgili departmanlara tek tuş ile otomatik olarak yönlendirebilirsiniz. Robot operatörler firmanıza hem kurumsal bir hava katar hemde tamamen arayan kişileri otomatik cevaplayarak operatör yükünü %60 oranında azaltır.

KAREL EVM38S SESLENDİRME

Santralinize karşılama anonsu yükletmek istiyorsanız öncelikle belirtmek isteriz ki santralinizin gerekli donanıma sahip olması gerekmektedir. Piyasada bulunan tüm santrallerin IVR donanımı satışını, kurulumunu ve programlanıp aktif hale gelme işlemini gerçekleştiriyoruz. Seslendirme hizmeti veren firmalara ses kaydı yaptırmanız halinde, birde ses dosyasının santralinize yüklenmesi departman numaralarının programlanıp aktif hale getirilmesi için teknik servis hizmeti almanız gerekecektir. Buda sizin için ekstra maliyet demektir. Tüm bu işlemleri bünyesinde uzman teknik servis ekipleri ile gerçekleştiren firmamızdan hizmet almanızı önemle hatırlatırız.

Santralinizi aracı sitelerden değil 20 yıllık deneyimle sadece santral hizmetleri veren satış sonrasında tam destek sağlayan firmamızdan almanızı öneririz. Karşınızda santral konusunda bilgili bir temsilci ve istediğiniz zaman uzaktan programlama yaparak ihtiyacınızı ücretsiz karşılayan bir teknisyen bulacağınızdan emin olabilirsiniz.


KAREL EVM38S ROBOT OPERATÖR PROGRAMLAMA

Karel Evm38s robot operatör ile, firmanızı arayan müşterilerinizi profesyonel bir karşılama anonsu ile cevaplayarak ilgili departmanlara tek tuş ile otomatik olarak yönlendirebilirsiniz. Robot operatörler firmanıza hem kurumsal bir hava katar hemde tamamen arayan kişileri otomatik cevaplayarak operatör yükünü %60 oranında azaltır.

EVM38 modülleri MS26c robot operatör ve MS38C robot operatör olarak ta bilinir. Bu santrallarda kullanılan opsiyonel robot Operatör ve ses kayıt sistemleridir. MS26c ve MS38C robot operatör programlama ve kurulumu için yazımızın devamını okuyunuz.

karel-ms26c-robot-operatör

MS26c Robot Operatör Özellikleri

Tek ses kanalına sahip olan bu modül, aynı anda tek kullanıcıya hizmet verebilir. Üzerinde 2 dakikalık Flash Hafıza (130 sn.) bulunur ve bu sayede, Robop olarak (Robot Operatör) işlev görür. Fabrika çıkışında üzerinde DRAM hafıza bulundurmadığından, sesli mesaj özelliği ancak EVM-DL eklenmesiyle mümkündür. Modül bir plastik kutu içinde gelir. Kart üzerinde 5 adet kapasite genişleme yuvası bulunur. Bunlardan 2 tanesi EVM-FL için 3 tanesi de EVM-DL için kullanılır. EVM38S aşağıdaki parçalardan oluşur:

 • EVM38S modülü,
 • EVM38S bağlantı kablosu,
 • EVM38S çevirici kablo (yalnızca belli versiyon santrallarda kullanılır)
 • Montaj şablonu, – Modülü duvara monte etmekte kullanılacak olan ikişer adet dübel ve vida,
 • EVM38S modülünü varsa diğer AK38 kutularına bağlamaya yarayan plastik tutucular.

Karel Evm38s Robot Operatör Montajı

EVM38S’in montajı modül plastik kutusunun duvara montajı ile başlar bunun için:

 1. Karel EVM38S robot operatör plastik kutusunun ön kapağı, yan yüzlerdeki küçük deliklere bir tornavida ya da benzeri ince ancak küt uçlu bir alet ile bastırılarak ve kapak öne doğru çekilerek açılır.
 2. Modül ile birlikte gelen montaj şablonu kullanılarak modülün monte edileceği yer belirlenir ve vida yerleri işaretlenir. (Bu işlem yapılırken EVM38S bağlantı kablosunun uzunluğu dikkate alınarak santrala yakın bir yere montaj yapılması gerekir.)
 3. Duvarda işaretlenen noktalara, verilen dübeller kaydırılmadan takılır.
 4. Vidalar, başları 7mm dışarda kalacak şekilde vidalanır. (Vida başlarının yüksekliği, montaj şablonunun kenarı ile kontrol edilebilir.)
 5. Modül arka kapağındaki vida boşlukları vida başlarından geçirilerek modül asılır.
 6. Kablo bağlantısı yapıldıktan sonra modülün ön kapağı kapatılır.
karel-evm38s-robot-operator-montaji

Önemli not : Karel EVM38S robot operatör modülü eğer MS38S R40Ga ve öncesi bir santral ile çalışacaksa, EVM38S çevirici kablonun kullanılması şarttır. Duvar montajı tamamlanan modülün kablosunun boşta kalan ucu santralın EVM konnektörüne bağlanır ve montaj tamamlanır. DİKKAT: Bu işlem sırasında santral kapalı olmalıdır.

Karel Evm38s Robot Operatör Programlama

Karel Robot Operatör devreye alma: 8741 iptali 8740

Bu program ile Robop devreye alınabilir. Böylelikle Robop’un kullanımına açık dış hatlardan çağrı geldiğinde, çağrıyı Robop cevaplar.

karel-evm38s-robot-operator-devreye-alma

Gece Servisi Otomatik Cevaplama: 879

EVM gelen çağrıları otomatik olarak cevaplayıp, daha önce kaydettiğiniz gece servisi açılış mesajını okuduktan sonra, arayan kişinin mesajını kaydedecek şekilde programlanabilir (otomatik cevaplama).

karel-evm38s-robot-operator-gece-mesaji

“878” tuşlayarak sistemi gece servisinden çıkartırsanız, santral normal çalışma konumuna geri döner. Yeniden “879” ile gece servisi aktiflendiğinde, özellik tekrar devreye girer.

Tüm Sistem Mesajlarını Silme: 86444

Bu program, Robop kapasitesi tamamen dolu ise ya da Robop mesajları ile ilgili sorunlu bir durum varsa tüm Robop mesajlarının silinmesini sağlar.

Karel Robot Ses Kaydı: 864 00

Bu program, sistemi Robop hattı üzerinden arayan kişilere okunan Robop Mesajlarının kaydedilmesini sağlar. örnek: 864 00 tuşlanarak açılış mesajı kaydedilir.

karel-robot-operator-ses-kaydi

00, açılış mesajı: Bu mesaj, sistemi Robop hattından arayanlara okunan ilk mesajdır. Sistem, gelen dış çağrıyı otomatik olarak açar ve bu mesajı okur.

Örnek: “şirketimize hoş geldiniz, dahili numarayı biliyorsanız şu anda tuşlayın, operatöre bağlanmak için lütfen ayrılmayın”.

01, Eksik Numara Mesajı: Herhangi bir aşamada abone numarası eksik tuşlandığında bu mesaj okunur.

Örnek: “Eksik numara tuşladınız” lütfen tekrar deneyiniz”

02, Meşgul Mesajı: Aranan abone meşgul ise bu mesaj okunur.

Örnek: “Aradığınız abone şu anda meşgul. Başka bir aboneyi arayabilir, sırasına girmek için”5”, mesaj bırakmak için “82” tuşlayabilir veya operatöre bağlanmak için bekleyebilirsiniz”.

03, Cevap Vermiyor Mesajı: Aranan abone 20 saniye içinde çağrıya cevap vermezse bu mesaj okunur.

Örnek: “Aradığınız abone cevap vermiyor. Mesaj bırakmak için “82” tuşlayabilir, başka bir aboneyi arayabilir veya operatöre bağlanmak için bekleyebilirsiniz”.

04, Yanlış Numara Mesajı: Herhangi bir aşamada yanlış/geçersiz numara tuşlandığında bu mesaj okunur.

Örnek: “Yanlış numara tuşladınız, lütfen tekrar deneyiniz”

05, Lütfen Ayrılmayın Mesajı: Bu mesaj aşağıda belirtilen koşullarda okunur;

Örnek: “Lütfen ayrılmayın”.

06, Aranamaz Abone Mesajı: Bu mesaj, ulaşılamaz olarak işaretlenen abone arandığında okunur.

Örnek: “Aradığınız aboneye direkt bağlantı yapılamaz. Lütfen operatöre bağlanmak üzere ayrılmayın veya başka bir aboneyi arayın”.

07, Operatöre Bağlanma Mesajı: Bu mesaj, arayan kişi aramayı 4 deneme hakkında gerçekleştiremediyse görüşme operatöre ya da çalan aboneye aktarıldığında okunur. Bu durumda, aramalar operatörde çalar ve 5 kez çaldıktan sonra sonlandırılır.

Örnek: “Lütfen ayrılmayın operatöre bağlıyorum”.

08, Gece Servisi Açılış Mesajı: Eğer kaydedilirse, bu mesaj sistem Gece Servisinde iken bütün aramalara okunur. Bu mesaj alındıktan sonra, 8 saniye süreyle aralıklı bir çevir tonu verilir ve eğer arayan kişi Robop hattı üzerinden abone numarasını 8 saniye içinde tuşlayamazsa, hat otomatik olarak düşer.

Örnek: “şirketimiz şu anda kapalı.

Notlar:

 • Operatör, bu programı girmeden önce Robop’u devre dışı bırakmalıdır. (8740)
 • Mesajı kaydetmeyi tamamlayınca telefonunuzun ahizesini yerine koyarak işlemi sonlandırmalısınız.

Mesaj Dinleme: 8643 00

Bu program, kaydedilmiş olan mesajların dinlenebilmesini sağlar. Ayrıca bu kod mesajları kontrol etmek için de kullanılabilir. Örnek; 8643 00 tuşlayarak açılış mesajını dinleyebilirsiniz

karel-evm38s-robot-operator-ses-kaydi

Tek Mesaj Silme: 8644 00

Önceden girilmiş bir Robop mesajı bu program yardımıyla silinebilir. örnek: 8644 00 tuşlanarak açılış mesajı silinebilir.

DISA/ACD Hatlarda Çalma Sayısı: 80823

Bu program ile DISA/ACD hatlardan gelen çağrıların operatörde ne kadar süre sonra çalacağı ayarlanır. Bu süre sonrasında çağrı otomatik olarak operatöre ya da çalma abonesine bağlanır.

karel-robot-operator-calma-sayisi

Robop Mesaj Kazancı: 86447

Bu program ile EVM Modülüne kaydedilen robop mesajlarının ses seviyelerinde ayarlama yapılabilir.

karel-robot-operator-ses-seviyesi

Dış Hat Kutup Değişikliği Algılama: 80222

Eğer telefon operatörü dış hatlarda kutup değişikliği özelliğini destekliyorsa, bu sinyalin algılanmasını sağlar.

karel-santral-kutup-degisikligi (2)

Eğer EVM modülünün sesli mesaj özelliğini destekleyecek DRAM hafızası varsa Robop özelliklerinin yanısıra. Her türlü mesaj bırakma, mesaj alma, alınan mesajları dinleme ve konuşma kaydetme işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Programları aşağıdaki sıraya göre girebilirsiniz;

karel-robot-operator-ayarlari

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konuşmaya Başla
💬 Bize Yazın
KAREL EVM38S ROBOT OPERATÖR HAKKINDA SİZE ÖZEL FİYAT TEKLİFİ ALMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIP WHATSAPP ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.