SANTRAL SERVİSİ DESTEĞİNİN İŞLETMELER İÇİN KRİTİK OLMASININ EN ÖNEMLİ 7 NEDENİ

Karel santral servisi blog

Bugün hiçbir organizasyon teknoloji olmadan çalışamaz. Geleneksel ofis ortamı ve onunla birlikte tonlarca evrak işi, ekleme makineleri, havayolu zarfları ve eski tip kablolu hatlar tarih olmak üzere. Yüz yüze toplantılar ve iş için fiziksel raporlama bile isteğe bağlı hale geldi. Bunun yerine modern işyerinde vazgeçilmez hale gelen şey, iletişim cihazlarının (sunucular, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, bağlantı cihazları, akıllı telefonlar vb.) yanı sıra her iş süreci için IT hizmetleri ve uygulamalarıdır.

Bununla birlikte, bir kuruluşun teknik donanımı ve yazılım bileşenleri, yalnızca etkin bir şekilde işlev görme kapasiteleri ve kullanıcıların bunları toplu olarak kullanma becerileri kadar iyidir. Örneğin, bir e-ticaret web sitesinde birkaç saat bile olsa kesinti yaşanırsa, potansiyel fırsat kaybını düşünün. Veya bazı teknik sorunlar nedeniyle bilgisayarlarını kullanamayan veya iş uygulamalarına erişemeyen çalışanların boşa harcadığı zamanı düşünün. IT desteğinin değerinin en belirgin olduğu yer burasıdır.

BT Desteği nedir?

IT desteği, teknoloji ürünleri ve/veya hizmetleri kullanıcılarına yardım sağlayan bir hizmet türüdür. Teknik destek veya Karel santral servisi olarak da adlandırılan süreç, sorun giderme, sorun çözme, bilgi paylaşımı ve bilgisayar sistemleri, yazılım ve donanımın bakımına giren diğer tüm görevler şeklinde yardım içerebilir.

Telefon, e-posta, sohbet veya yüz yüze yardım yoluyla sunulan IT desteğinin birincil amacı, kullanıcıların teknik endişelerini veya sorgularını çözmelerine ve teknoloji kullanımlarını optimize ederek verimlilik ve üretkenliği artırmalarına yardımcı olmaktır. Şirket içi bir ekip tarafından, yani şirketin kendi IT departmanı tarafından sağlanabilir. Bunun dışında üçüncü taraf bir sağlayıcıya yaptırılabilir. Teknik destek, bir santral ürünü satın almış veya bir hizmete abone olmuş kişi veya kuruluşlara da genişletilebilir.

IT Desteği Neden Önemlidir – 7 Temel Neden

Teknolojiyle uğraşmak birçok çalışan için yeterince kolay görünse ve yazılım uygulamaları yıllar içinde daha sezgisel hale gelse de, ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıların başvurabilecekleri bir teknik destek yardım masasına sahip olmanın yerini asla hiçbir şey tutamaz. İşte santral servisi desteğinin herhangi bir kuruluş için önemli olmasının en önemli 7 nedeni.

1- TEKNİK SORUNLARIN HIZLI ÇÖZÜMÜ

karel santral servisi hızlı çözüm

Teknik bir sorunun ortaya çıkması kadar hiçbir şey normal bir iş gününü kesintiye uğratamaz. Aniden çöken bir sunucu, yüklenmeyi reddeden bir uygulama veya hesabı kilitlenen bir çalışan olsun, bu hızlı işlem gerektiren bir sorundur. Doğru karel teknik servis firması veya ekibi sorunu nerede aramaya başlayacağını, nedenini belirleyeceğini ve sorunu çözmek için hemen işe koyulacağını bilir.

2- GELİŞMİŞ MÜŞTERİ DESTEĞİ

karel müşteri desteği

Karel yetkili servisi yardım hattı, harici müşterilerin soruları olduğunda veya ürünleriyle ilgili sorunlarla karşılaştıklarında başvurdukları kanaldır. Destek hattı, e-posta, sohbet vb. gibi destekle iletişime geçmeleri için ne kadar çok yol varsa, şirketinizde kendilerini o kadar güvende hissederler. Ürün veya hizmetin kendisi mükemmel olmasa bile, güvenilir teknik desteğe sahip olmak, müşteri memnuniyetini artırmak için uzun bir yol kat edebilir. Yakın tarihli bir ankete göre, müşterilerin %61’inin yalnızca kötü bir deneyimden sonra marka değiştirmeye karar verebileceği göz önüne alındığında, bu hafife alınmamalıdır.

3- GELİŞTİRİLMİŞ OPERASYONEL VERİMLİLİK

OPERASYONEL VERİMLİLİK

İş akışı verimliliğini artırmanın en iyi yollarından biri, teknoloji ve otomasyondan yararlanmaktır. BT desteği, BT sistemlerinin ve makinelerin tam kapasiteyle çalıştığı ve yazılım uygulamalarının tüm kullanıcılar ve paydaşlar tarafından uygun şekilde dağıtıldığı ve erişilebilir olduğu bir ortam sağlayarak çalışanların bu teknolojinin kullanımını en üst düzeye çıkarabilmesini sağlar. Daha yüksek bellek depolama veya daha hızlı işlemciler gibi donanım geliştirmeleri hakkında (karşılaştıkları sorunlara dayalı olarak) önerilerde bulunmak da teknik desteğin rolüdür.

4- DAHA İYİ VERİ DEPOLAMA VE YÖNETİMİ

VERİ DEPOLAMA

Bugün küçük işletmeler bile çok fazla veri taşıyor. Müşteri bilgileri, çalışan verileri, işlem verileri ve diğer kaynakların tümü kritik veri depolarıdır. BT destek ekipleri tarafından sağlanan hizmetlerin bir kısmı, şirketin veri ortamını değerlendirmek ve uygun veri depolama ve yönetimine yönelik ihtiyaçlarını değerlendirmektir.

5- İLETİŞİM MALİYETLERİNDE TASARRUF

tasarruf

Verimli teknik servis hizmetleri ve sistemleri, kaynakların daha iyi kullanılması anlamına gelir. Bu da kuruluşunuzun uzun vadede maliyetleri düşürmesine yardımcı olur. Örneğin, teknik sorunlar etkin ve hızlı bir şekilde çözüldüğünde, şirket çalışanları temel görevlerine devam edebilir. Bu da onların çalışma saatlerinde olabildiğince verimli olmalarını sağlar. İyi sağlanmış bir iletişim altyapısı, teknolojinin daha yenilikçi ve işbirlikçi yollarla kullanılmasını garanti etmeye yardımcı olur. Böylece birçok operasyonel alanda tasarruf sağlar. Örneğin, e-postayı dahili ve harici müşterilerle birincil iletişim aracı olarak kullanmak, baskı ve ofis malzemeleri maliyetlerini azaltır. Ya da geleneksel santral hatları kullanmak yerine sanal santral sistemi kullanmak telefon faturalarında yüksek tasarruf sağlar.

6- GÜVENİLİR VE ÖLÇEKLENEBİLİR DESTEK HİZMETİ

destek hizmeti

Kurum içi veya üçüncü taraf özel bir teknik destek ekibine sahip olmak, fiziksel ofis veya işletme kapalıyken bile hizmetlerinin çalışır durumda olduğu konusunda güvence verir. Pek çok IT ekibi, özellikle de dış kaynaklı olanlar, yardım masasının 7/24 çalışması için birkaç vardiya sürdürür. Bu, farklı saat dilimlerinde çalışanları olan bir kuruluşunuz veya müşterilerin her saat erişebildiği bir web siteniz olduğunda gerekli olabilir.

7- SİBER SALDIRILARA KARŞI ARTIRILMIŞ GÜVENLİK

siber saldırı

Veri güvenliğinin önemi asla yeterince vurgulanamaz. Bir veri ihlalinin gerçekleşmesi için tek gereken başarılı bir siber saldırıdır ve bir kez gerçekleştiğinde sonuçları vahimdir. Gelir kaybı, marka itibarına zarar, büyük yasal cezalar, müşteri güveni kaybı ve daha fazlası. Sonuç olarak, bir veri ihlalinin maliyeti bir işletmeyi kapatabilir. Etkili IT desteği, güvenlik duvarlarını ve antivirüs çözümlerini yüklemek ve güncellemek ve her zaman güvenliği sağlamak için sızma testi yapmak gibi bakım süreçlerini yönetir.

Güvenilir BT Desteği ile Teknolojiden Yararlanın

Rekabette geride kalmak istemiyorsanız, teknoloji cihazlarından ve teknik servis hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak en önemli önceliğiniz olmalıdır. Ve teknolojinin olduğu yerde teknik desteği de olmalıdır. Kuruluşunuz için ihtiyaç duyacağınız karel teknik destek hizmetlerinin türü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, firmamız tarafından yönetilen hizmetler sağlayıcısına danışın.

Konuşmaya Başla
💬 Bize Yazın
Merhabalar..
Size nasıl yardımcı olabiliriz?